🎉 Szybka wysyłka zabawek i ekspresowe e-booki – kupuj wygodnie na Alturio.pl! Chcesz złożyć zamówienie z dostawą do inego kraju UE? Skontaktuj się z nami – chętnie pomożemy!

Magnez. Pierwiastek energii

Dostępność: Mało
39.29
szt.
Zamówienie telefoniczne: 576019971 Zostaw telefon
Wysyłka w ciągu: 24 godziny
Cena przesyłki:
15.99
  • Paczkomaty InPost 15.99
  • Kurier 16.99
W monografii autor przedstawia najnowsze poglądy na rolę i znaczenie magnezu w ustroju ludzkim, omawia przyczyny jego niedoboru i źródła naturalne oraz fizjopatologię z uwzględnieniem wybranych zespołów chorobowych, profilaktykę i leczenie.
Książka jest cenną pozycją w piśmiennictwie polskim. Przeznaczona jest nie tylko dla lekarzy różnych specjalności, ale także dla osób interesujących się problematyką zdrowia i leczenia chorób.
Prof. dr hab. n. med. Andrzej Polubiec
Choroby cywilizacyjne a medycyna ortomolekularna
Przykładem zastosowania zasad medycyny ortomolekularnej jest podejście do zawału serca, którego występowanie wiąże się z nadmiernym stresem. Stres nadmierny lub stres z negatywnymi emocjami, który nazywamy inaczej dystresem, wpływa bezpośrednio negatywnie na funkcje organizmu.
Stres jest pojęciem psychologicznym, oznaczającym zwiększone napięcie emocjonalne. Natomiast zawał określa zjawisko biochemiczne i patofizjologiczne - wskutek niedokrwienia występuje martwica mięśnia serca.
Mówiąc o zawale i tłumacząc mechanizm choroby, podręczniki medyczne koncentrują się na zwiększonym uwalnianiu katecholamin („hormonów stresu") - adrenaliny i noradrenaliny - jako czynnikach ryzyka wystąpienia zawału serca. Statystyczna zależność zawału i stresu jest znamienna, ale w świetle wiedzy o pierwiastkach nie powinno się poprzestawać na powyższym uzasadnieniu. Jest ono niewystarczające, patrząc z perspektywy medycyny ortomolekularnej.
O związku stresu jako zjawiska psychologicznego z zawałem wiele mówią niedobory pierwiastków, a szczególnie magnezu, będące rezultatem długotrwałego napięcia emocjonalnego. Pobudzające działanie wapnia przy niedoborach magnezu może osiągnąć poziom krytyczny, doprowadzając do gwałtownych skurczów tętnic wieńcowych i patologicznego skurczu mostków mięśniowych, które mogą zaciskać tętnice. „Przewaga" wapnia w stosunku do magnezu zwiększa także stan napięcia w fazie rozkurczu mięśnia serca, co utrudnia przepływ krwi przez tętnice wieńcowe.
Opierając się na takiej interpretacji, dochodzimy do wniosku, że nie można rozdzielać profilaktycznej i leczniczej funkcji magnezu oraz w izolowany sposób definiować roli wapnia w procesach prowadzących do zawału serca, czyli z pominięciem poziomu magnezu we krwi i w tkankach. Do pewnego stopnia organizm może kompensować niedobory magnezu, uwalniając go z kości, ale przy długotrwałym stresie dochodzi do głębokiego zachwiania równowagi między pierwiastkami w komórkach serca. Szczególną rolę odgrywa - omówiona wyżej - proporcja między magnezem a wapniem.
Ta sama zasada odnosi się do innych chorób, których występowanie wiąże się z nadmiarem bądź niedoborem określonych pierwiastków. Wiedza o roli magnezu i jego proporcji do wapnia tłumaczy ponadto oba zjawiska - nadmierny stres psychologiczny i nieprawidłowe skurcze tętnic prowadzące do zawału.
Parametry:
Wysokość:
195 mm
Szerokość:
125 mm
Wydawnictwo:
Eneteia
Autor:
Henryk Dudek
Rok wydania:
2018
Liczba stron:
170
Oprawa:
miękka
Format:
12.5 x 19.5 cm
Numer ISBN:
978-83-61538-89-9
Data premiery:
2018-07-06
Seria wydawnicza:
Natura i Zdrowie

Dane producenta

ENETEIA Wydawnictwo Szkolenia
ul. Zwierzyniecka 8A/21
00-719 Warszawa
Poland

608 444 949
redakcja@eneteia.pl

Nie ma jeszcze komentarzy ani ocen dla tego produktu.
Jakość
Funkcjonalność
Cena
Podpis
Opinia
Zadaj pytanie
Podpis:
E-mail:
Zadaj pytanie: